ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΥΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ERASMUS + KA1

Τη φετινή σχολική χρονιά 2021-2022, το 3ο ΕΠΑΛ ΠΕΡΙΣΤΡΙΟΥ υλοποίησε δύο Ευρωπαϊκά Προγράμματα Μαθησιακής Κινητικότητας ΚΑ1, Τομέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, ERASMUS + μέσω του Εθνικού Φορέα: Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ) με τίτλο:
1) «Καλλιεργώντας δεξιότητες πληροφορικής στην Βαρκελώνη» με κωδικό αριθμό: 2019-1-EL01-KA102-062374
2) «Κατάρτιση σε νέες τεχνικές και εργαλεία προβολής/διαφήμισης-Internet marketing για ξενοδοχειακές μονάδες στην Κύπρο» με κωδικό αριθμό: 2020-1-EL01-KA102-078482
Η εκδήλωση διάχυσης των αποτελεσμάτων, των ευρωπαϊκών προγραμμάτων του 3ο ΕΠΑΛ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ έγινε την Τετάρτη 18 Mαϊου 2022 και ώρα 20:00μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Μαθητές και Μαθήτριες, Γονείς, Εκπαιδευτικοί και Κοινωνικοί Φορείς ήταν προσκεκλημένοι στη μεγάλη μας αυτή κοινωνική εκδήλωση.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ Αθήνας κ. Ευθύμιος Αλεξανδρής, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Δήμου Περιστερίου κ. Αναστάσιος Θεοδωράκος, ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Περιστερίου κ. Νικόλαος Κασουρίδης, εκπαιδευτικοί καθώς και γονείς και κηδεμόνες μαθητών του σχολείου.
Η Διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων τους ευχαριστεί θερμά για αυτή τη συμμετοχή.