Πληροφορίες για εγγραφές μετεγγραφές

e_eggrafes

Αρχικά γίνεται ηλεκτρονική εγγραφή. Πατήστε εδώ για   να ενημερωθείτε για  e-εγγραφή.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για ολοκλήρωση της εγγραφής

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής μαθητή/τριας οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών καλούνται,  να καταθέσουν στο σχολείο ηλεκτρονικά ή με φυσική παρουσία τα παρακάτω:

• ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΗ
  • ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΘΗΤΗ/-ΤΡΙΑΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ (για μαθητές/-τριες της Α ́ τάξης και για μαθητές/-τριες που μετεγγράφονται στο σχολείο μας)
  • ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ/ΜΑΘΗΤΗ (Α.Δ.Υ.Μ.)
  • ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Α’ ΤΑΞΗΣ
  • ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Β-Γ ΤΑΞΗ
  • ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Α-Β-Γ ΤΑΞΗ
  • ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/-ΤΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΟΙΤΟΥΣΕ (για μαθητές/-τριες που μετεγγράφονται στο σχολείο μας)
  • ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ (απόφοιτοι ΓΕΛ) ΚΑΙ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΠΤΥΧΙΟΥ (απόφοιτοι ΕΠΑΛ) ΕΑΝ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ.